Grafika dla „OSM Polska”

Zaprojektowałem grafiki dla polskiego oddziału Open Streen Map. Niżej są przedstawione poszczególne ilustracje.
15.01.2024. Street of the Map 2024 odbędzie się w Łodzi. Tej okazji poświęcona jest poniższa grafika.
Save the date
30.11.2023. Podjęcie decyzji o zgłoszeniu się jako organizator przeszłorocznego Street of the Map.
SotM EU 2024 w Polsce
30.11.2023. Grafika informująca o rozpoczęci współpracy pomiędzy Polskim a Chorwackim oddziałem OSM.
Flaga Polski i Chorwacji była wzięta z zestawu ikon Noto Color Emoji. Jeżeli flagę Polski jeszcze jest łatwo narysować, to z godłem Chorwacji miałem problem. Postanowiłem, użyć tego fontu w zamian.
Flaga Polski i Chorwacji była wzięta z zestawu ikon Noto Color Emoji. Jeżeli flagę Polski jeszcze jest łatwo narysować, to z godłem Chorwacji miałem problem. Postanowiłem, użyć tego fontu w zamian.
Po analizie poprzednich prac doszedłem do wniosku, że kegel tytułu (który wcześniej równał się 80 punktów) był zbyt wielki, przez co tytułom w poprzednich grafikach było zbyt ciasno — wyraża się to w małej odległości pomiędzy końcem tytułu a grafiką.
Od danej grafiki zaczołem stosować tytuł o wymiarach 72/72 punkty. Jest to optymalna wielkość oraz interlinia.
Polish-Croatian mapping event
14.11.2023. Grafika z okazji porozumienia pomiędzy OSM Polska a Politechniką Warszawską.
Jest to mniej udana grafika — miałem na nią mniej czasu i nie mogłem wymyślić, co mogłoby służyć za dobrą dominantę graficzną. Wybrałem narysowanie minimalistycznego fajerwerka, ale wyszło troszeczkę „brudno”, ponieważ zawiera zbyt dużo małych i zbędnych elementów, które zaśmiecają obraz.
Porozumienie z Politechniką
30.10.2023. Zawiadomienie o spotkaniu na Discordzie z kandydatem do zarządu OSMF. W tej grafice była użyta koncepcja nowego logotypu.
Metafora użyta w grafice jest dość prosta — odwołuje się jednocześnie i do Discorda i daje zrozumieć, że będziemy mieli do czynienia z pytaniami. Na początku chciałem użyć loga Discorda, ale zrezygnowałem z tego pomysłu.
Zapytaj o  wszystko kandydata
19.10.2023. Grafika zaprojektowa z okazji podpisania porozumienia o współpracy z Centrum e-Zdrowia. Balony, nawiązują do święta, bo dane porozumienie jest dość ważne dla OSM. Jest co świętować.
Porozumienie z CeZ-em
Zaprojektował

Arsen Mosiichuk

Zredagowała

Weronika Jabłecka