Strona Straubtype

Strona główna nie jest długą, ale całkowicie wyjaśnia, gdzie użytkownik jest, czym zajmuje się studio i gdzie on może przejść ze strony głównej dalej.
Strona główna

Sklep

Ceny są dodane tylko w celach ćwiczeniowych, wszystkie wymienione w tym projekcie pisma są dostępne za darmo na stronie fonts.google.com.
Sklep jest głównym miejscem serwisu, w którym użytkownik może kupić interesujący go font. Interfejs strony w pełni spełnia te potrzeby. Użytkownik może filtrować pisma według różnych parametrów (rodzina, cena, język, alternatywne glify itp.). Istnieje możliwość znalezienia konkretnego fontu, a także parametryzacji sposobu ich prezentacji.
Ceny są dodane tylko w celach ćwiczeniowych, wszystkie wymienione w tym projekcie pisma są dostępne za darmo na stronie fonts.google.com.
Widok sklepu
Interaktywna dolna część paska nawigacji dopasowuje się do potrzeb poszczególnych ekranów.
Widok konkretnego fontu
Użytkownik może przetestować interesujący go font. W tym celu stworzony został edytor tekstów.
Widok testeru
W przypadku, gdy użytkownik chce zapoznać się z konkretnymi glifami (na przykład, jeśli font ma być użyty w logo), istnieje do tego osobny interfejs, w którym każdy pojedynczy glif jest prezentowany w dużym rozmiarze.
Widok glifów

Artykuły

Oprócz sprzedaży fontów „Straubtype” zajmuje się również pisaniem i publikowaniem artykułów na tematy związane z typografią, liternictwem i innymi tematami związanymi z projektowaniem książek.
Widok artykułówWidok artykułu

Telefony

W telefonie strona jest również wygodna i przyjemna w użytkowaniu, a jednocześnie zachowuje wszystkie funkcjonalności wersji komputerowej.
Hero section strony głownej dla telefonuSekcja „O nas” strony głównej dla telefonówSekcja „Co robimy” strony głownej dla telefonówSekcja CTA strony głownej dla telefonówFooter dla elefonów
Interfejs pozostałych części serwisu związanych z bezpośrednim wyszukiwaniem fontów jest również dostosowany do urządzeń mobilnych.
Widok sklepu dla telefonówGłówne menu dla telefonówWidok glifów dla telefonówWidok artykułu dla telefonu
Zrobiono

latem 2023

Zeprojektował

Arsen Mosiichuk

Zredagowała

Weronika Jabłecka